PRODUKCJA P.B.TECHBUD W LICZBACH I OBRAZACH ( NIEKONWENCJONALNYCH )

 

 1. BIORĄC POD UWAGĘ CAŁĄ PRODUKCJĘ BELEK STROPOWYCH OD JEJ POCZĄTKU, MOŻNA JĄ TAK ZBILANSOWAĆ:
 1. Gdyby ułożyć wszystkie wyprodukowane belki jedna za drugą, to powstałby odcinek o długości 1690 km, czyli tyle ile wynosi odległość pomiędzy Krakowem a Rzymem.
 2. Przyjmując, że z tych belek ułożono by strop "60", to zająłby powierzchnię 1 km kwadratowego, czyli tyle ile 26 razy powierzchnia Rynku Głównego w Krakowie lub też powierzchnię 112-stu pełnowymiarowych boisk piłkarskich.
 3. Całkowity ciężar belek wynosi około 25200 ton, czyli tyle ile waży 420 współczesnych czołgów lub 5040 słoni (wersja pacyfistyczna).
 4. Zakładając, że w biurowcu o podstawie 50 na 50 metrów zastosowano by strop "60", mógłby on mieć wysokość ponad 400 pięter.
 5. Natomiast długość prętów zbrojeniowych użytych w tych belkach, równa jest odległości pomiędzy Anchorage na Alasce a Nowym Jorkiem w obie strony (10000 km).
 1. TO SAMO MOŻNA UCZYNIĆ Z PUSTAKAMI STROPOWYMI ( WSZYSTKIE TYPY ZSUMOWANO RAZEM ):
 1. Ciężar pustaków stropowych wyprodukowanych do belek wynosi około 126000 ton, czyli tyle ile waży 2100 czołgów lub 25200 słoni.
 2. Gdyby ułożyć te pustaki jeden za drugim krótszymi bokami, to powstałby odcinek o długości około 4000 kilometrów, czyli tyle ile liczy odległość pomiędzy Krakowem a Bagdadem, lub też pomiędzy Krakowem a Londynem w obie strony.
   
   
 3. Gdyby poustawiać wszystkie pustaki "jeden na drugim" to powstałby "twór" o wysokości 1600 kilometrów (czyli ponad 180 razy tyle, ile mierzy najwyższy szczyt na ziemi - Mount Everest ).
 4. Układając wszystkie pustaki stropowe "jeden obok drugiego" - zajęłyby obszar równy powierzchni 24 Rynków Głównych w Krakowie.
   
   
 1. PRÓBUJĄC PODOBNE PRZELICZENIA WYKONAĆ NA WSZYSTKICH PUSTAKACH ŚCIENNYCH "SYSTEMU TECHBUD" BĘDĄ ONE WYGLĄDAĆ TAK:
 1. Zakładając, że pokuszono by się o ułożenie wszystkich w/w obok siebie, to zajęłyby obszar równy powierzchni 84 -krotnie większej niż Rynek Główny w naszym pięknym mieście.

  Przekładając to na język kibiców, jest to powierzchnia ponad 360-ciu pełnowymiarowych boisk piłkarskich (czyli w zasadzie wszystkich na terenie naszego kraju, zweryfikowanych przez PZPN

 2. Układając wszystkie pustaki "jeden na drugim" uzyskalibyśmy teoretycznie budowlę o wysokości 266 km czyli tyle, ile mierzy wysokość blisko 900 Wież Eiffela w Paryżu.
   
   
 3. Ciężar wyrobów z trocinobetonu (pomimo jego wyjątkowo małej masy objętościwej) można porównać do wagi 468 "dyżurnych czołgów" lub 5600 słoni (również dyżurnych).
 4. Natomiast układając pustaki "jeden za drugim" - osiągnęlibyśmy odległość 840 km, czyli Kraków - Wiedeń w obie strony.

Reasumując te nietypowe porównania możemy powiedzieć, że:

 1. Układając wszystkie wyroby TECHBUD-u "na długość", dojdziemy ( nie będzie to łatwe ) z Krakowa na Wyspy Zielonego Przylądka (6520 km) lub z Krakowa do Lizbony i z powrotem.

 2. Ciężar w/w wynosi 179200 ton, czyli tyle ile waży 2986 czołgów lub 35840 słoni.

 3. Obszar, który by zajęły to 134 x powierzchnia Rynku Głównego w Krakowie, będącego największym tego typu placem w Europie.

P.S. Za ciężar współczesnego czołgu przyjęto 60 ton, natomiast słonie reprezentowane są przez osobnika dorosłego, gatunku azjatyckiego o wadze 5 ton.