aktualności

Oferta dla instytucji samorządowych:

Obserwując ogromne zainteresowanie metodami skutecznej walki z hałasem ,pragniemy wyjść naprzeciw rosnącym zapotrzebowaniom ,proponujemy Państwu kompleksową pomoc przy realizacji ekranów akustycznych ,obejmującą doradztwo ,projekt i wykonawstwo tych elementów.Od lat współpracujemy z licznymi firmami projektowymi oraz wykonawczymi na obszarze całego kraju. Warto wiedzieć ,że istnieją skuteczne metody ochrony przed hałasem mieszkańców,pracowników,uczniów i pacjentów. Nasz produkt plus wiedza i doświadczenie specjalistów, pozwolą na szybką realizację rozwiązań ,które spełnią Państwa oczekiwania.

ekran I ekran I ekran I ekran V ekran I ekran IV ekran I ekran I

Parę słów o wpływie hałasu komunikacyjnego na organizm ludzki.

Hałas komunikacyjny jest jednym z głównych czynników przytaczanych dzisiaj jako najistotniejsze źródło uciążliwości na terenach miast i osiedli,a często także poza nimi, w terenach przylegających do ważnych szlaków komunikacyjnych. Badania prowadzone w ostatnich latach dowodzą, że hałas ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Oddziaływanie to jest tym bardziej niebezpieczne, że po przekroczeniu pewnego progu nie jest dostrzegalne przez człowieka pomimo ciągłego szkodliwego oddziaływania. Hałas komunikacyjny może powodować: - osłabienie układu odpornościowego człowieka - zaburzenia snu - zaburzenia i wadliwe działanie układu słuchu - zwiększenie się podatności człowieka na stres - zwiększenie się podatności człowieka na choroby psychiczne Zgodnie z najnowszymi badaniami w tym zakresie , mówi się o następujących niebezpieczeństwach związanych z hałasem:

"Hałas jest niewątpliwym ciężarem dla organizmu ludzkiego. Z neurologicznego punktu widzenia stanowi on bodziec do rozpoczęcia się procesów prowadzących do stanów stresowych, a wraz z innymi czynnikami może prowadzić do chorób zdecydowanie poważniejszych. Organizm ludzki przyzwyczaja się do takiego stanu i jest to kolejne niebezpieczeństwo jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż o ile organizm przyzwyczai się do hałasu i nie będzie go odczuwał na co dzień jako hałas, o tyle układ krwionośny nie jest w stanie przyzwyczaić się d takiego oddziaływania. Przyczynia się to w konsekwencji do poważnych chorób serca Badania prowadzone w krajach Europy Zachodniej dowodzą, że w rejonach narażonych na hałas stosowana jest zdecydowanie większa ilość leków niż w rejonach cichych."

Proszę o ciszę

W podsumowaniu stwierdza się iż:

"Hałas jest bezpośrednio odpowiedzialny za około 5% problemów chorobowych u populacji narażonej na ten czynnik, a zdecydowanie większy procent przypadków problemów zdrowotnych jest wywołanych współdziałaniem hałasu i innych czynników patogennych." 

Duże niebezpieczeństwo jakie niesie z sobą hałas komunikacyjny stwarza konieczność ochrony mieszkańców terenów, które znajdują się pod jego wpływem.

 

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania