Produkowane od 1998 roku stały się niezwykle popularnym rozwiązaniem wykonania fundamentów i ścian piwnic. Stosowane są zarówno w budownictwie jednorodzinnym oraz przy budynkach wielorodzinnych , a także obiektach użyteczności publicznej i w budownictwie przemysłowym. Obecnie oferowana rodzina pustaków TECHBUD CC jest najnowszą modyfikacją popularnej gamy pustaków CS-10-U. Uniwersalne Pustaki Szalunkowe to szybki i ekonomiczny początek każdej budowy.Budowa ścian z pustaków uniwersalnych typu TECHBUD CC polega na układaniu ich na sucho (bez zaprawy). Po ułożeniu ściany z pięciu warstw, tj. na wysokość 1 m, należy zalewać ją betonem. Specjalna stabilna konstrukcja pustaków ( zamki pionowe i poziome ) pozwala na zalewanie betonem przy użyciu mechanicznych pomp bez ryzyka odkształcenia się ścian.
    - pustaki uniwersalne stosuje się do wykonania ścian betonowych monolitycznych, eliminując pracochłonne i drogie szalowanie.
    - w przypadkach większych wysokości ścian oraz w celu zwiększenia ich nośności, można stosować zbrojenie poziome i pionowe.
    - ze względu na gładką powierzchnię pustaków, wykonanie gotowej ściany wymaga tylko szpachlowania i nadaje się do malowania, tapetowania itp.
    - w celu uzyskania lepszego współczynnika przenikania ciepła, ściana wykonana z pustaków uniwersalnych może być od zewnątrz docieplona.

wymiary

Charakterystyka techniczna

Zasada układania