Idea i materiał


Od lat jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych przy budowaniu ekranów akustycznych w Europie jest drewnobeton. Materiał ten powstały z połączenia fragmentów zmineralizowanego drewna z cementem portlandzkim nosi różne nazwy własne i handlowe ,ale posiada wspólne dla całej rodziny zalety ,które decydują o jego sukcesie w tej branży. Szczególnie popularne są tego typu rozwiązania w krajach gdzie ekrany akustyczne są stosowane na masową skalę, a gdzie przy okazji sieć dróg i autostrad jest wzorem dla innych ,mowa o Austrii, Niemczech i Szwajcarii. .W Państwach o tak wysokiej kulturze budownictwa od lat docenia się niekwestionowane zalety tego materiału.Drewno połączone z cementem tworzy materiał ,który zaskakuje swymi parametrami. Właściwości akustyczne,termiczne ,a także trwałość i estetyka zadecydowały o dużej popularności tego tworzywa. TECHBUD KRAKÓW od lat jest wiodącym producentem elementów drewnobetonowych( trocinobetonowych) w Polsce. W swym programie produkcji ma szereg elementów dzięki ,którym można zaprojektować i wybudować ekrany akustyczne różnego typu przeznaczone dla wszystkich inwestorów ,stwarzając możliwości wykorzystania ich w każdych warunkach.
Skuteczność
Wyniki przeprowadzonych badań stawiają te rozwiązania w grupie najskuteczniej chroniących przed hałasem,parametrami znacznie przekraczające wartości żądane. Panel o izolacyjności 51 dB, klasa B3, pochłanialność 12 dB, klasa A4 oraz efektywność ekranowania wynosząca 14 dB wyznaczają nowe standardy.

Estetyka
Dają nieograniczone możliwości projektowania zarówno kształtu ,wymiarów oraz co jest niezwykle istotne kolorystyki.Ze względu na rodzaj powierzchni dają możliwość łatwego wzrostu roślin pnących. Faliste lub trapezowe powierzchnie są mało atrakcyjne dla "graficiarzy" ponieważ ich "dzieła" są słabo wyeksponowane i nie satysfakcjonują autorów. Ekrany można łatwo utrzymywać w czystości spłukując je wodą.

Ekologia
Walka z hałasem i jego negatywnym odziaływaniem na człowieka i jego środowisko jest działem ekologii i logiczne wydaje się, aby materiały wykorzystywane w tym celu były same w sobie ekologiczne. Trocinobeton powstaje bez użycia wysokich temperatur przy minimalnej ilości energii ,wykorzystywane są odpady organiczne jakimi są trociny, jest on również w pełni przetwarzalny.

Trwałość
Gwarancja trwałości to minimum 30 lat, materiał ten masowo stosowany w innych krajach zyskał sobie bardzo dobre opinie dotyczące jego trwałości i zachowania w trakcie eksploatacji.Trocinobeton posiada pełne badania dzięki ,którym otrzymał aprobaty IBDiM i ITB (elementy ścienne)


ekran ekran ekran ekran